Badania psychologiczne dla operatorow wozkow widlowych – czy sa obligatoryjne

Badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych – czy są obligatoryjne?

Badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych nie są w świetle prawa pracy obowiązkowe. Są one jednak zalecane, gdyż jest to praca, która nieodpowiednio wykonywana lub wykonywana przez nieodpowiedniego pracownika może powodować zagrożenie. Decyzję o przeprowadzeniu badania podejmuje pracodawca lub lekarz medycyny pracy. Więcej „Badania psychologiczne dla operatorów wózków widłowych – czy są obligatoryjne?”

Doradca DSGA – w czym moze pomoc Twojej firmie

Doradca DSGA – w czym może pomóc Twojej firmie?

Firmy zajmujące się przewozem materiałów niebezpiecznych a także związanym z nim załadunkiem / rozładunkiem są zobowiązane do przestrzegania ściśle określonych przepisów i reguł. Jeśli przedsiębiorstwo dokonuje przewozu towarów niebezpiecznych i prowadzi czynności z nimi związane np. pakowanie, ma obowiązek wyznaczyć doradcę ADR. Może to być pracownik firmy lub jedynie osoba związana z przedsiębiorstwem na podstawie umowy świadczenia danej usługi doradczej. Firmy, które nie dopełnią obowiązku i nie wyznaczą doradcy ADR, mogą się liczyć z dużymi karami. Więcej „Doradca DSGA – w czym może pomóc Twojej firmie?”

Przewoz towarow niebezpiecznych w cysternach – konieczne szkolenie ADR

Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach – konieczne szkolenie ADR

Wybierając pracę zawodowego kierowcy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to zawód wysokiego ryzyka. Wymaga on również podejmowania zleceń obarczonych ogromną odpowiedzialnością. Aby temu sprostać, kierowcy przechodzą specjalistyczne szkolenia w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, które reguluje europejska umowa ADR. Przestrzeganie stale nowelizowanych przepisów pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków i szkód powstałych w wyniku przewozu materiałów niebezpiecznych. To właśnie te normy skłaniają kierowców do zdobycia odpowiednio ukierunkowanej wiedzy.  Więcej „Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach – konieczne szkolenie ADR”